Seuran uusi hallitus kokoontui 19.1.2020
20.1.2020 12:56 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Hallituksen ensimmäinen kokous venyi pitkäksi hyvien keskustelujen myötä

Seuran pitkäikäinen puheenjohtaja Eero Kortteinen ja seuran taloudenhoitajana toiminut Anja Kortteinen väistyivät seuran hallituksen tehtävistä vuodenvaihteessa. Muuramen Yrityksen syyskokouksessa valittiin uudeksi puheenjohtajaksi jalkapallojaoston pj ja pitkän linjan yritysläinen Auli Pitkänen. Puheenjohtajavaihdoksen myötä Eero Kortteiselle myönnettiin seuran kunniapuheenjohtajan titteli. Muuramen Yritys haluaa kiittää Kortteisia suuresta panoksesta seuran eteen. Näin suuri määrä osaamista ei onneksi kokonaan katoa Yrityksen toiminnasta vaan Eero ja Anja ovat molemmat lupautuneet jatkamaan talkoohommissa mm. seuran tapahtumissa.

Hallitus koki muutenkin muutoksia Arto Pollarin jäädessä pois hallitustehtävistä. Hallitusjoukkoon saimme neljä uutta tekijää: Simo Mannisen, Pirjo Vesiahon, Kati Koron ja Janne Partasen. Simo on Serimedia-painotalon toimitusjohtaja ja pitkän linjan urheilumies, eritoten joukkuepalloilulajit jalkapallo etunenässä lähellä sydäntä. Katilla on paljon kokemusta järjestötoiminnasta mm. Tehyn kautta. Pirjolla on monipuolinen lajitausta urheilusta, eritoten yleisurheilun puolelta, samaten Janne Partasella löytyy kokemusta yleisurheilusta. Janne joutuikin kovaan tenttiin heti ensimmäisessä kokouksessa, sillä seuralegenda Seppo Lahtinen kyselikin keskimatkojen aikojen perään. Yleisurheilu on seuramme koko olemassaolon ajan ollut yksi lajeistamme, joten Pirjon ja Jannen kaltaisten osaajien liittyminen mukaan hallitustyöhön on mieluisa juttu.

Osa talousasoista siirtyy uuden taloudenhoitajan Sisko Leppäsen hoteisiin, osa mm. kirjanpidolliset työt tehdään jatkossa Yrityspalvelu Tuela Oy:n kautta.

Tämä tuokin sievoisen menoerän toimintaamme, joten syyskokouksessa 2019 on päätetty, että jäsenmaksuihin tehdään muutos. Jatkossa Muuramen Yrityksen jäsenmaksu on 15€ kaikenikäisiltä jäseniltä.

Muuramen Yrityksen hallitus vuonna 2020


Auli Pitkänen, puheenjohtaja
Jarno Kuvaja, varapuheenjohtaja

Jäseninä:
Paavo Hakanen
Seppo Lahtinen
Martti Muhonen
Jarkko Leppänen
Riku Kaistinen
Kati Koro
Pirjo Vesiaho
Simo Manninen
Janne Partanen

Jaakko Kaistinen, sihteeri
Sisko Leppänen, taloudenhoitaja
   
Lisää uutisia
Muuramen Yritys ry
«  Lokakuu   »
Kategoriat