Jalkapallokesä 2021 päättynyt - joukkueet jatkavat toimintaa läpi talven.
1.3.2021 12:24 Uutiset / Pääsivusto

Kiitos kesästä 2021 - toiminta jatkuu sisäfutiksen parissa

Jalkapallokesä saatiin pelattua hienosti ilman katkoksia ja sarjakeskeytyksiä! Pelkästään Muuramen Tekonurmella pelattiin lähes 200 sarjaottelua ja kauden aika harjoiteltiin lähes tuhat harjoituskertaa!

Alla tiivistelmä jalkapallokesän toiminnoista:

Kesän 2021 Nappulaliiga 2014- ja 2015-syntyneille tytöille ja pojille, Perhefutis 2016- ja 2017-syntyneille tytöille ja pojille. Kauden viimeinen päätöstapahtuma pidettiin 14.9. Uusi kausi starttaa jälleen toukokuussa 2022. Ilmoittautuminen toimintaan alkaa maaliskuussa 2022.

Lisätietoja seurakoordinaattori Miikka Vitikaiselta, miikka.vitikainen (ät) muuramenyritys.fi ja/tai 044-3133202

Jalkapalloa pelattiin Muuramen Yrityksessä menneenä kesänä 13 joukkueen voimin. Alla joukkueiden yhteystietoja. Kaikki joukkueet harjoittelevat läpi talven.

Harjoitukset pidettiin (kausi päättyy yleensä lokakuun tietämillä) Muuramen Urheilupuiston tekonurmella ja urheilukentällä. Harjoitusajat kesällä 2021

Joukkueiden harjoitusajat näet alla olevasta vuorokartasta.


TEKONURMELLA PELATTAVAT OTTELUT NÄET TÄSTÄ

MuurY Miehet (Itä-Suomen Kuutonen, Keski-Suomen lohko)
Yhteyshenkilö Mikael Gull, 040-8487279, mikael.gull(ät)vapo.fi

2005-pojat (pojat synt. 2005 ja muutama vanhempikin, pelaavat 05-poikien 8v8 peli-iltasarjaa)
Joukkueenjohtaja Pasi Luoma, 040-5364719, luoma.pasi(ät)gmail.com

2007-2008-pojat (-07 ja -08 syntyneistä pojista koottu ryhmä, 8v8 peli-iltasarjaa)
Yhteyshenkilö Pasi Hanski, 040-5217198, phanski(ät)elisanet.fi

2009-pojat (2009 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa)
Yhteyshenkilö Antti Aartolahti, 040-3023552, antti.aartolahti(ät)gmail.com

2010-pojat (2010 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Vastuuvalmentaja Janne Partanen, 050-5661601, janne.partanen(ät)elisanet.fi

2011-pojat (2011 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Valmennus Paul Greenlees, 050-3073008, paul.greenlees(ät)jyu.fi
Joukkueenjohtaja Eeva Paajoki, 050-4055028, eeva.paajoki(ät)gmail.com

2012-pojat (2012 syntyneiden poikien joukkue, 5v5 peli-iltasarjaa kolmella joukkueella)
Valmennus Jarmo Leskinen, 050-5959826, jarmoleskinen83(ät)gmail.com
Joukkueenjohtaja Heikki Virkajärvi, 050-3275963, heikki.virkajarvi(ät)gmail.com

2013-pojat (2013 syntyneiden poikien joukkue, 5v5 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Joukkue aloittanut toimintansa huhtikuun (2021) lopulla. Joukkueenjohtaja Annika Klemetti, annikaklemetti(ät)gmail.com, p. 044-3606683

Naisten joukkue (n. 15-20v nuoria, Naisten Viitonen)
Yhteyshenkilö Ari Honkanen, 040-5961878, ari.honkanen(ät)suomi24.fi

0709-tytöt (-07, -08 ja -09 syntyneitä tyttöjä, T13 Kakkonen yhdellä joukkueella)
Valmennus Petri Parkkonen, 040-5734014, petri.parkkonen(ät)teliacompany.fi
Joukkueenjohtaja Heidi Lahtinen, 040-5212800, heidi.lahtinen(ät)gmail.com

2010-tytöt (T11 peli-iltasarjaa yhdellä joukkueella)
Valmennus Mikael Gull, 040-8487279, mikael.gull(ät)vapo.fi
Joukkueenjohto Saija Ahonen, 044-5442954, saeltamm(ät)gmail.com

2011- ja 2012-tytöt (T10 peli-iltasarjaa yhdellä joukkueella)
Valmennus Mikko Tervala, mikko.tervala(ät)tervis.fi
Joukkueenjohto Päivi Jokiranta, pj.jokiranta(ät)gmail.com

2013- ja 2014-tytöt (T8 peli-iltasarjaa kolmella joukkueella)
Joukkue perustettu huhtikuun (2021) lopulla.
Yhteyshenkilö timok.kauppinen (ät) gmail.com

Naisten jalkapallokoulu, K18 naisten futiskoulu, ei osallistu sarjatoimintaan. Harjoituksia kaksi kertaa viikkoon.
Yhteyshenkilö Risto Ristolainen, 050-3725294, riparistolainen(ät)gmail.com

Lisätietoja seuran jalkapallotoiminnasta antaa jalkapallojaoston pj Auli Pitkänen, 050-5292852, auli.pitkanen (a) jyu.fi tai
Nappulaliigasta ja perhefutiksesta lisätiedot seurakoordinaattori Miikka Vitikainen, miikka.vitikainen (ät) muuramenyritys.fi ja/tai 044-3133202


   
Lisää uutisia
Jalkapallo
«  Elokuu   »
Kategoriat