Jalkapallokausi 2020 starttaa pienryhmäharjoittelulla ja 1.6. toden teolla!
11.3.2020 14:31 Uutiset / Pääsivusto

Vihdoinkin päästään futaamaan!!

Jalkapallotoiminta alkaa harjoitusten osalta 1.6. alkaen. Pienryhmäharjoittelu startannut 12.5., jalkapallojaosto (joukkueet) kokoontuivat 11.5. klo 18 käymään yhteisiä terveyteen ja turvallisuuteen liittyä toimintamalleja läpi! LUE OHJEET PIENRYHMÄHARJOITTELUUN TÄSTÄ

Nappulaliiga ja Perhefutis

NAPPULALIIGA TÄYNNÄ! kysy jonopaikkoja muury.nappulaliiga(a)gmail.com
PERHEFUTIS TÄYNNÄ, JONOSSA 2 (tilanne 27.5.)
LEIRILLE JÄLJELLÄ 3 PAIKKAA (tilanne 1.6)


Nappulaliiga on tänä vuonna tarkoitettu 2013- ja 2014-syntyneille tytöille ja pojille, Perhefutis on tarkoitettu 2015- ja 2016-syntyneille tytöille ja pojille. Lisätietoja klikkaamalla yllä olevia linkkejä.

Nappulaliigan ensimmäiset treenit pidetään 2.6., ilmoittautuminen käynnissä, katso alta lisää.
Lisätietoja: Jaakko Kaistinen, muuramenyritys(ät)gmail.com

Jalkapalloa pelataan Muuramen Yrityksessä 13 joukkueen, kahden lasten kerhon ja yhden aikuisten jalkapallokerhon voimin. Alla joukkueiden yhteystietoja, sekä harjoitusvuorokartta (kartta aukeaa suuremmaksi klikkaamalla).


MuurY Miehet (Itä-Suomen Viitonen, Keski-Suomen lohko)
Yhteyshenkilö Jaakko Kaistinen, 044-2393903, muuramenyritys(ät)gmail.com

BC-juniorit (sekajoukkue n. 16-19v tytöistä ja pojista, ei osallistu sarjatoimintaan vielä keväällä)
Yhteyshenkilö Ari Honkanen, 040-5961878, ari.honkanen(ät)suomi24.fi

2005-pojat (pojat synt. 2005 ja muutama vanhempikin, pelaavat 05-poikien 8v8 peli-iltasarja)
Valmennus Otto Nokelainen, 045-6497720, otto.nokelainen(ät)gmail.com
Joukkueenjohtaja Pasi Luoma, 040-5364719, luoma.pasi(ät)gmail.com

2006-pojat (yhteisjoukkue FC Vaajakosken kanssa, kaksi joukkuetta: toinen 11v11 sarjaa, toinen 8v8 peli-iltasarjaa)
Yhteyshenkilö Ari Pietikäinen, 0400-544679, pieti.ari(ät)gmail.com

2007-2008-pojat (-07 ja -08 syntyneistä pojista koottu ryhmä, 8v8 peli-iltasarjaa)
Yhteyshenkilö Pasi Hanski, 040-5217198, phanski(ät)elisanet.fi

2009-pojat (2009 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa
Yhteyshenkilö Antti Aartolahti, 040-3023552, antti.aartolahti(ät)gmail.com

2010-pojat (2010 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Yhteyshenkilö Janne Partanen, 050-5661601, janne.partanen(ät)elisanet.fi

2011-pojat (2011 syntyneiden poikien joukkue, 5v5 peli-iltasarjaa kolmella joukkueella)
Valmennus Paul Greenlees, 050-3073008, paul.greenlees(ät)jyu.fi
Joukkueenjohtaja Eeva Paajoki, 050-4055028, eeva.paajoki(ät)gmail.com

2012-pojat (2012 syntyneiden poikien joukkue, 5v5 peli-iltasarjaa kolmella joukkueella)
Valmennus Jarmo Leskinen, 050-5959826, jarmoleskinen83(ät)gmail.com
Joukkueenjohtaja Heikki Virkajärvi, 050-3275963, heikki.virkajarvi(ät)gmail.com

Naisten joukkue (n. 15-20v nuoria, Naisten Kolmonen)
Yhteyshenkilö Jukka Anttila, 040-8358621, jukka.anttila(ät)anthouse.fi

0709-tytöt (-07, -08 ja -09 syntyneitä tyttöjä, tyttöjen T12 kakkosta ja T12 kolmosta)
Valmennus Petri Parkkonen, 040-5734014, petri.parkkonen(ät)teliacompany.fi
Joukkueenjohtaja Heidi Lahtinen, 040-5212800, heidi.lahtinen(ät)gmail.com

2010-tytöt (T10 ja T9 peli-iltasarjaa)
Valmennus Mikael Gull, 040-8487279, mikael.gull(ät)vapo.fi
Joukkueenjohto Saija Ahonen, 044-5442954, saeltamm(ät)gmail.com

2011-tytöt ja nuoremmat (T11 peli-iltasarjaa)
Valmennus Mikko Tervala, mikko.tervala(ät)tervis.fi
Joukkueenjohto Päivi Jokiranta, pj.jokiranta(ät)gmail.com

Naisten jalkapallokoulu, K18 naisten futiskoulu, ei osallistu sarjatoimintaan. Harjoituksia kaksi kertaa viikkoon.
Yhteyshenkilö Risto Ristolainen, 050-3725294, riparistolainen(ät)gmail.com
































   
Lisää uutisia
Jalkapallo
Kategoriat